Dziennikarskiego fachu uczyłam się  już jako licealistka w redakcji Wieczoru Wybrzeża. Szkoląc warsztat współpracowałam jednocześnie z kolorowymi pisemkami, popularnymi wyciskaczami łez. Po przeprowadzce rozpoczęłam pracę w Radio Północ w Koszalinie, jako prezenterka muzyki i człowiek od rozmowy z ciekawymi ludźmi ze świata sportu, polityki i biznesu. Jednocześnie wspierałam lokalną wytwórnię filmową, przygotowując scenariusze filmów reklamowych, oraz pisałam o sprawach bieżących w dzienniku. Pracowałam, jako lektor użyczając głosu w reklamach na potrzeby radia, równocześnie prowadząc eventy, w charakterze konferansjera.

Po powrocie do Trójmiasta trafiłam do radia Eska Nord, dość niefortunnie, ponieważ stacja powoli upadała. Wróciłam do pisania, realizując się w wydawnictwie Forten Media, wydawcy dwóch miesięczników, oraz serwisów internetowych  w branży hotelarskiej i spa. Widząc chwiejność mediów na Pomorzu dokonałam zawodowej zmiany siadając na „krzesełku” w marketingu. W zakresie moich obowiązków było przygotowanie wszystkiego, do czego potrzebne jest słowo, poczynając od contentu strony, a kończąc na informacjach prasowych i hasłach reklamowych.

Zmiana życia prywatnego spowodowała, że postanowiłam pójść za głosem dziecięcego marzenia, tworząc samodzielnie niewielki ośrodek jeździecki koło Gdyni. Po prawie 8 latach plan zagospodarowania przestrzennego tej lokalizacji spowodował, że musiałam pomyśleć o czymś nowym. Druga sprawa, brakowało mi pisania i możliwości kreatywnego działania, więc zdecydowałam się na zmianę profilu prowadzonej działalności, pracując w zakresie moich umiejętności na zlecenia różnych firm.

W ostatnim czasie, prócz pracy dziennikarskiej dla PAP i miesięcznika Prestiż całościowo tworzyłam marketing w cateringu dietetycznym, fit kawiarni, szkole językowej, pensjonacie, gabinecie terapii uzależnień i ośrodku jeździeckim. Przygotowywałam social media w branży gastronomicznej, technicznej, rozrywkowej, sportowej i medycznej. Na koncie mam realizację eventów promocyjnych oraz charytatywnych łączących sport z pomocą chorym, które w takich przypadkach przygotowywałam pro bono.

Miałam przyjemność przygotować od strony Pr i social media największy projekt jeździecki w Polsce – 5 gwiazdkowe zawody w skokach CSIO Sopot. W tym roku wsparłam tekstowo rozpoznawalne Gałkowo Sharp Master. W Fundacji Terapia i Sport wykorzystuję wieloletnie doświadczenie na stanowisku rzecznika oraz współtwórcy pożytecznych społecznie inicjatyw prowadząc spotkania jubileuszowe w roli konferansjera.

Na łamach prasy można mnie przeczytać w trójmiejskim magazynie Prestiż oraz Polskiej Agencji Prasowej, w dziale Life.  Mogę poszczycić się „okładkami”i skromnym wkładem w przyznaną przez Press nagrodę dla najlepszego lokalnego miesięcznika. Moją specjalnością są wywiady – uwielbiam ludzi i pewnie dlatego, „spod mojej ręki” wychodzą rozmowy inne, niż zwykle.

Wyzwania przekuwam w kolejne projekty. To moje koło zamachowe i największa motywacja. Cenię sobie taką możliwość pracy, dzięki czemu wena wciąż jest, a ja mam czas dla najbliższych i największej pasji, jaką są konie przeplatane crossfitem.

Realizacje dla magazynu Prestiż – zobacz wszystkie

Portfolio dziennikarskie

Ambicja nie chodzi na wagary - PAP

Czują się skazani na sukces. Tak przynajmniej myślą o sobie. Mowa o uczniach trójmiejskich liceów ogólnokształcących, których misja i prestiż nie obejmuje w słowniku dnia wagarowicza.

Wydawać się może, że warunki idealne. Plaża, błękit morza i nawet słońce o dziwo dopisało. Pierwszy dzień wiosny – Dzień Wagarowicza to zawsze było święto. Ciszy w klasie i pustych ławek. Tegoroczne powitanie wiosny to w przewadze dzielne przedszkolaki, które powiewając kolorami szalików z radością topią marzannę. To gimbaza, której mocny makijaż i stylizacje pozwalają kupić w osiedlowym sklepie e- papierosy i alkohol. Za hajs matki baluj, mówią i równie często hashtagują to motto na instagramie i snapchacie wokół których dzieje się ich świat burzy i naporu. Dylematów, co z sobą zrobić nie mają starsi. Za rok matura przypomina historyk, na wydział prawa musisz skosić 12 na miejsce grzmi pani od WOSU. Zamiast z siatką piwa na mokrym jeszcze piachu siadają punktualnie w szkolnych ławkach i z wypiekami na twarzy chłoną każde słowo prowadzącego.

Konie mechaniczne kontra wspaniałe sportowe wierzchowce - informacja prasowa

Sobota na Hipodromie całkowicie pod znakiem koni. Sportowe wierzchowce przeplatały się z mechanicznymi. Wszystko po to, aby jubileuszowe CSIO 2017 były dla licznie zgromadzonej publiczności jeszcze większym przeżyciem.

Zaczęło się bardzo dobrze. W pierwszym z konkursów o nagrodę firmy Oceanic pod patronatem magazynu Monogram trzecią lokatę zajął doskonale znany fanom skoków przez przeszkody Krzysztof Ludwiczak. Doskonałym przejazdem na ogierze Zowieja zapewnił sobie miejsce w czołówce konkursu, w którym pula nagród wynosiła 50 000 pln.

Wakacje zaczynają się w Gdyni - PAP

Dzieją się cuda, gdy na głowach wianki … Gdynia tradycyjnie rozpoczyna lato największą imprezą plenerową. Cuda Wianki 2017 to święto zabawy, muzyki i miłości.

Na wielkiej scenie rozstawionej przy plaży słychać głośno rozbrzmiewające dźwięki muzyki. Plaża Śródmieście powoli zapełnia się gośćmi. Siadają na murkach i na plażowym piasku. Starzy i młodzi, tej nocy nie patrzą na zegarek. To znak, że wakacje rozpoczęły się na dobre.

Diamentowy Klaps Filmowy dla Macieja Stuhra - PAP

Maciej Stuhr został laureatem nagrody Festiwalu Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017. Podczas odbywającej się po raz 10 uroczystej gali w Sopocie aktor odebrał nagrodę Diamentowego Klapsa Filmowego.

Były zasłużone wielkie brawa. Maciej Stuhr określany, jako jeden z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych ma na swoim koncie wiele ról, dzięki którym stał się niezapomniany dla publiczności.

DJ Adamus, Hedonista za deckami - wywiad dla PAP

Szczęśliwym można być na wiele sposobów. Spełnionym, jeśli jest pasja i ogień. Tych z pewnością nie brakuje Adamowi Jaworskiemu. Popularny „DJ Adamus” ikona sceny klubowej, serce najlepszych imprez i eventów, o których mimo upływu lat wciąż krążą legendy. Jaka jest „Historia Złego Chłopca” opowiada chwile przed rozpoczęciem pierwszego seta w stolicy sezonowej rozrywki na gwarancji, że w Sopocie nikt szybko nie zaśnie!

Dorota Kolak - wywiad dla PAP

Zmarszczki są obliczem dojrzałości. Każdy kolejny dzień to dla aktora kopalnia wiedzy i inspiracji. O tym, że aby czerpać radość trzeba być pewnym swojego miejsca na ziemi opowiada PAP Life Dorota Kolak, aktorka teatralna i serialowa.

Festiwal Muzyki Dawnej - PAP

W wyjątkowej scenerii Kościoła Mariackiego rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej. Inauguracyjny koncert już w najbliższy piątek.

Irlandczyk zwycięzcą Grand Prix kończącego CSIO SOPOT 2017 - PAP

Cian O’Connor z Irlandii okazał się najlepszym jeźdźcem Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez Przeszkody rozgrywanych w Sopocie. Pula nagród w najbardziej premiowanym konkursie wynosiła 650 000 zł.

ITF Future’s Men’s Sopot Cup II rozpoczął się w Sopocie - PAP

Tenis na kortach w Sopocie pojawił się szybciej, niż nadanie miejskich praw” – żartobliwie przypomniała historię Joanna Cichocka – Gula, wiceprezydent miasta.

32 zawodników i pula nagród wynosząca 15 000 dolarów. Sopocki Tenis Klub na dobre wraca do gry. Na kortach tenisowych po raz drugi zostanie rozegrany międzynarodowy zawodowy turniej tenisowy. Zmagania rangi ITF Future’s Men’s Sopot Cup II to pierwszy krok do najpoważniejszych imprez tenisowych na świecie.

Tajemnica morskich odmętów - PAP

Morze Berentsa, najnowocześniejsza łódź podwodna z napędem atomowym za długo zostaje pod wodą. Ginie 118 członków załogi. Rok po katastrofie Kurska udaje się wydobyć jego wrak. Dramatyczna opowieść o ostatnich chwilach, osobistych tragediach rodzin przed którymi ukrywano fakty o decyzjach władz i ich konsekwencjach dzieje się na pokładzie zacumowanego w Gdyni Daru Pomorza.

Książę William i Księżna Kate w Gdańsku - PAP

Wizytę książęcej pary w Polsce rozpocznie spotkanie z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Andrzejem Dudą. Kolejnym przystankiem na mapie podróży po Polsce i Niemczech będzie Gdańsk.

Beżowa rewolucja przy chrzcielnicy - PAP

Sobór trydencki, retro vintage, czy przedwojenna tradycja wykonane z beżowej satyny i batystu. Ozdobione koralikami, sięgające do łydki rodzica. Specjalna okazja wymaga szczególnego stroju, dlatego PAP Life sprawdza, co w modzie do chrztu piszczy.

Muniek Staszczyk, Każdy komuś służy - wywiad dla Prestiż

Legenda, wokół której krążą mity. Artysta, który przez 35 lat na scenie zapracował na miano ikony. Wolności, nonkonformizmu i prześmiewczego protestu przeciwko szarej rzeczywistości. Jest historią czasów, przemian i sztandarowym przykładem charyzmy i siły osobowości, dzięki której na jego muzyce wychowały się pokolenia. Z głośników słychać do widzenia, które zwiastuje obietnicę i pewność, że to, co za chwilę zrobi Muniek Staszczyk wokalista zespołu T-Love kolejny raz spowoduje aplauz.

Najsztub promował książkę - PAP

Dwie skrajne osobowości i jedna książka. Piotr Najsztub i Dorota Sumińska dyskutują o życiu. Mówią o wszystkim. O Polsce, strachu i o kobietach.

Piotr Suchenia, Polski biegun - wywiad dla PAP

Cztery godziny, sześć minut i 34 sekundy, tyle zajęło Piotrowi Sucheni zrealizowanie największego sportowego marzenia. Gdynianin, jako pierwszy wbiegł na metę North Pole Marathon, określanego mianem najbardziej zimnego i ekstremalnego maratonu na świecie.

Sopot Waves - PAP

Łódki oficjalnie na wodzie! Dla miłośników żeglarstwa zaczynają się najpiękniejsze chwile w roku.

Morza szum i ptaków śpiew, na takie właśnie momenty czekają fani sportów wodnych. Żeglarstwo to nie tylko pasja. To przede wszystkim styl życia. Te kilka miesięcy ładuje ich baterie. Drugi weekend maja stanął pod znakiem oficjalnego wodowania. W sopockiej marinie rozegrano pierwsze w tym roku zawody Sopot Wave Regatta, których ukoronowaniem było wieczorne spotkanie z modą, sportem i tańcem.

Tinder, aplikacja spełnionych pragnień - PAP

Blondynka, a może brunetka? Niska i bezdzietna? Dyskretniej, jeśli mężatka. Do wyboru do koloru. Trójmiasto pochłoną Tinder. Aplikacja zza Oceanu szybciej, niż by się mogło wydawać zmienia nasze życie. Depresja i samotność w czterech ścianach stają się mitem. Pokolenie 40 – latków odważnie patrzy w przyszłość i bez wstydu klika w swoje oczekiwania.

Pędzą konie po sopockim hipodromie - PAP

Sopocki hipodrom to marka coraz mocniej znana i lubiana w jeździeckiej Europie. Doskonale organizowane zawody, z międzynarodową obsadą przyzwyczaiły miłośników koni do widowiska na najwyższym poziomie. Tym razem podczas trwającego przez dwa kwietniowe weekendy mitingu we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, kibice mogą podziwiać plejadę olimpijczyków, której w żadnym z rozgrywanych konkursów nie ustępują zawodnicy z Polski.

Zakręć nerwy Fidget Spinner - PAP

Są mniejsze, niż dłoń, kolorowe i wykonane z plastiku. W środku mają łożysko i nieograniczone możliwości,, aby zakręcić naszymi emocjami tak by pozbyć się stresu, obgryzania paznokci, nadpobudliwości i braku koncentracji.

Karolina Ferenstein - Kraśko, Żyć z pasją - wywiad dla PAP

CSIO Sopot, jedne z najbardziej prestiżowych zawodów na świecie, to w części zawodowe dziecko Karoliny Ferenstein – Kraśko. Jak na skrzydłach pasji można spełniać marzenia, opowiada PAP Life w przerwie między konkursami na sopockim Hipodromie.

Czerwiec pod znakiem koni - informacja Gazeta Bankowa

Na jeden letni weekend Sopot stanie się stolicą światowego jeździectwa. Już od 8 czerwca przez 4 dni miłośników hippiki czeka prawdziwe święto. Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO Sopot po raz drugi rozgrywane będą w randze pięciu gwiazdek. Oznacza to, że w parkurowe szranki wjadą najlepsi z najlepszych z całego świata.

Kto dosiadł konia, ten dosiadł wiatr... - historia CSIO

27 maja 1927 roku na stadionie hippicznym w warszawskich Łazienkach pojawiła się pierwsza para jeździec i koń. Tak zaczyna się wielka historia i tradycja Oficjalnych
Międzynarodowych Zawodów Konnych, w których programie był konkurs o Puchar Narodów. Organizatorem hippicznego debiutu było Ministerstwo Spraw Wojskowych, a w rzeczywistości wyzwania podjęło się Towarzystwo Międzynarodowych i Krajowych Zawodów Konnych w Polsce.

Szkoła Atopii w Gdańsku - informacja prasowa

Najtrudniejszym i często punktem zwrotnym dla rodziców jest zmierzyć się z chorobą dziecka. Towarzyszy im spektrum uczuć. Od złości, bezsilności, niezrozumienia, żalu przez apatię i bezradność. Opiekunowie stając pod przysłowiową ścianą szukają pomocy, aby życie całej rodziny mogło wrócić do normy.

współpracowałam także z:

Referencje: